Rokle plná pohádek 2.11.2019

Srdečně Vás zveme na tradiční Rokli plnou pohádek, která se koná v sobotu 2. listopadu 2019. Tentokrát netradičně, kvůli rekonstrukci Sofijského náměstí, budeme začínat a končit u rybníku Lipiny u Modřanské rokle. Opět jsme přichystali pohádkové postavičky a spoustu úkolů pro děti.

Těšíme se na setkání. Za přípravný výbor Vojtěch Kos, Michaela Černá, Pavel Ehrlich, Vojtěch Bernacik, Jiří Táborský a Michaela Novotná Burdová.

Dětský den v areálu RAK

Srdečně vás zveme na dětský den, který se koná v neděli 16.6.2019 od 14:00 do 17:00 ve volnočasovém areálu RAK u ZŠ Rakovského, Praha 4 - Modřany.

Přichystali jsme plno zábavy a soutěží pro děti i dospělé. Můžete se těšit na jízdu na dopravním hřišti, vědomostní soutěže, kuličkiádu, petanque, skákání v pytlích, běh s míčkem, střelba z luku, lovení rybiček, líčení maminek a řadu další zábavy.

Rokle plná pohádek 2018

 Srdečně Vás zveme na tradiční Rokli plnou pohádek, která se uskuteční v sobotu 3. listopadu 2018 od 14:00 na Sofijském náměstí a v Modřanské rokli.

Start je ze Sofijského náměstí, kde si soutěží vyzvoudnou kartičky. V Modřanské rokli pak budou stanoviště s jednotlivými úkoly a pohádkovými postavičkami. 

Letos jsem přichystali jednu novinku - plnění úkolů je možno nahradit sbíráním razítek od žolíků - Pierota a Kolombíny.

Na Sofijském náměstí budou také umístěny stánky s další zábavou a před 17:00 zde proběhne losování soutěžních kartiček o pěkné ceny. 

Těšíme se na Vás.

Modrý klíč - pozvánka na festival sborového zpěvu

 Je nám ctí, pozvat Vás, jakožto partner Modrého klíče (obecně prospěšná splečnost starající se o klienty s kombinovaným postižením) na 6. ročník festivalu sborového zpěvu, který se koná v sobotu 19. května od 11:00 v zahradě areálu Modrého klíče, Smolkova 566/4, Praha 12.

Těšíme se na setkání,
Vojtěch Kos, předseda Spolku pro lepší život v Praze

Psí den - Voříškiáda bez rasových předsudků

 Tímto Vás srdečně zveme na Psí den - Voříškiádu bez rasových předsudků, která se koná v sobotu 21.4.2018 od 9:00 na psím hřišti v Levského ulici. Připravili jsme pro Vás a pejsky soutěže včetně volby Miss pes 2018.

Těšíme se na setkání.
Spolek pro lepší život v Praze

Stezka odvahy č.II generála Šišky

Tímto vás zveme na druhou Stezku odvahy generála Aloise Šišky. Akce je určena pro rodiny s dětmi (procházka lesoparkem, cca 800m, za svitu svíček). Děti budou plnit úkoly a za jejich splnění obdrží malou pozornost.
Sraz účastníků v sobotu 7. dubna 2018 mezi 19:30 - 20:00 u psího hřiště v ulici Levského. Děti budou na trasu vycházet postupně. Ukončení akce nejpozději ve 21:00.

Těšíme se se na setkání.

Stezka odvahy generála Šišky

Plakát - Stezka odvahy generála ŠiškyTímto vás zveme na Stezku odvahy generála Aloise Šišky. Akce je určena pro rodiny s dětmi (procházka lesoparkem, cca 800m, za svitu svíček). Děti obdrží malou pozornost. Sraz účastníků v sobotu 27. ledna 2018 od 18:00 u psího hřiště v ulici Levského. Děti budou na trasu vycházet postupně.

Těšíme se se na setkání.
Michaela Černá, Vojtěch Bernacik, Vojtěch Kos

Lampionový průvod - Den válečných veteránů

 Rádi bychom vás pozvali na Lampionový průvod u příležitosti Dne válečných veteránů, který se uskuteční v sotobu 11. listopadu 2017. Sraz účastníků je v 17:00 na Sofijském náměstí a půjdeme k ZŠ T.G. Masaryka, kde zapálíme svíčky u pomníku padlých vojáků.

Těšíme se na vás.

Rokle plná pohádek 2017

V sobotu 4. listopadu od 14:00 jsme pro Vás přichystali další ročník Rokle plné pohádek.

Můžete se těšit na pohádkové postavičky, soutěže pro děti, hudbu, dobré občerstvení a samozřejmě příjemnou procházku Modřanskou roklí.

Začátek akce je ve 14:00 na Sofijském náměstí v Modřanech, ukončení v 17:00, kdy proběhne losování soutěžních kartiček o pěkné ceny.

Účast je jako vždy na našich akcích zdrama. Těšíme se na Vás.

Ing. Vojtěch Kos
předseda Spolku pro lepší život v Praze

Jedeme v tom spolu, sobota 7.10.2017

Vážení přátelé,

Modrý klíč, organizace, s kterou spolupracuje náš spolek, již popáté pořádá v sobotu 7.10. zážitkové sportovně relaxační putování „Jedeme v tom spolu“. Cílem setkání je podpořit komunitní život, propojit více generací, vzájemně se obohatit zkušenostmi, jak se žije rodinám s malými dětmi, osobám se zdravotním postižením, seniorům, ale hlavně užít si společně krásný odpočinkový den.

Na programu je pouť Modřanskou roklí podél Libušského potoka (bezbariérová cesta vhodná i pro kočárky, vozíky, koloběžky, kola,…). Start je tentokrát na zahradě Modrého klíče, kde děti i ty odrostlejší potěší houpačky či trampolína. Sváteční atmosféru odpočinkového dne podtrhne od 10 hodin lázeňský minikoncert členů a příznivců spolku Setkání s hudbou. Putováním nás doprovodí studenti střední školy G.A.P.education, která sídlí na kraji Modřanské rokle v areálu ZŠ Meteorologická. Cíl je pak na Modřanském jarmarku ve stánku Modrého klíče na Obchodním náměstí. Pro méně zdatné je možné vzdát se procházky krásným přírodním údolím a využít autobusu MHD číslo 165.

Přijďte podpořit dobrou věc.

Vojtěch Kos
předseda Spolku pro lepší život v Praze

Dětský den, sobota 3.6.2017

Srdečně vás zveme na dětský den, který se koná v sobotu 3.6.2017 od 14:00 do 17:00 ve volnočasovém areálu RAK u ZŠ Rakovského, Praha 4 - Modřany.

Přichystali jsme plno zábavy a soutěží pro děti i dospělé. Můžete se těšit na jízdu na dopravním hřišti, vědomostní soutěže, kuličkiádu, petanque, skákání v pytlích, výuku jízdy na kolečkových bruslích, běh s míčkem, střelba z luku, lovení rybiček, líčení maminek a řadu další zábavy.

Fotografie z prohlídky Pražského hradu

Fotografie z prohlídky neveřejných prostor Pražského hradu, kterou náš spolek uspořádal v pondělí 27.2.2017 jsou umístěny na našich webových stránkách v záložce Fotogalerie.

Vojtěch Kos
předseda spolku

Prohlídka Pražského hradu

Pražský hradSpolek pro lepší život v Praze uspořádal pro seniory z Prahy 12 komentovanou prohlídku prostor Pražského hradu.

Možnost navštívit historické prostory Pražského hradu budou mít naši senioři v pondělí 27. února 2017. 

Z celé prohlídky přineseme reportáž a fotografie. 

Ing. Vojtěch Kos
předseda spolku

Rokle plná pohádek 2016

Lampionový průvod - Mezinárodní den válečných veteránů

Srdečně vás zveme na lampionový průvod, který se uskuteční na Mezinárodní den válečných veteránů v pátek 11.11.2016. Sraz účastníků je na Sofijském náměstí v 17:00, následně půjdeme ulicí K Vlatě - zde se zastavíme U Pily 1, kde je Pomník Obětem obléhání Prahy Prusy (3.5.1757) a budeme pokračovat ulicí K Vltavě do Lehárovy a U Modřanské školy. Kde položíme kytici a zapálíme svíčky u Pomníku Obětem 2. světové války. Zde lampionový průvod zakončíme. 

Rokle plná pohádek 2016

 V sobotu 5. listopadu od 14:00 do 17:00 pořádáme v Modřanské rokli a na Sofijském náměstí akci pro rodiny s dětmi Rokle plná pohádek. Registrace (výdej soutěžních kartiček) bude probíhat na Sofijském náměstí od 14:00, ale lze přijít i později - celou trasu zvládnete cca za 1 hodinu.

Pro každého účastníka bude přichystána drobná pozornost a 20 soutěžících může vyhrát hodnotnější ceny. Účast, jak už je na našich akcích zvykem, je pochopitelně zdarma. Těšíme se na vaši účast.

Ing. Vojtěch Kos
předseda představenstva Spolku pro lepší život v Praze

Koncert ve Valdštejnské zahradě 29.9.2026

Koncer v Senátu - Spolek pro lepší život v Praze Dovolujeme si Vás pozvat na koncert, který pořádá Senát Parlamentu České republiky, pod záštitou pana senátora PhDr. Tomáše Grulicha a ve spolupráci s naším Spolkem pro lepší život v Praze.

Vystoupí Big Band Z.U.B.B. základní umělecké školy Adolfa Voborského z Modřan. Koncert se koná ve čtvrtek 29.9.2016 od 17:00 ve Valdštejnské zahradě, Praha 1.

Kuličkiáda 2016

 Kuličkiáda 2016 V sobotu 18.6.2016 přichystal náš Spolek pro lepší život v Praze KULIČKIÁDU pro malé i velké, která se uskuteční od 14:00 v areálu RAK u ZŠ Rakovského. Registrace hráčů je od 13:30.

Těšíme se na Vás. Za přípravný výbor:

Vojtěch Kos
Jiří Fremr
Tomáš Korálek
Pavel Ehrlich